Tel

+123-456-7890

Email

[email protected]

Złamania, ale również zwichnięcia czy zapalenia – do ortopedy udajemy się z różnymi problemami. Wielu Polaków robi to prywatnie.

Z dolegliwościami i urazami narządu ruchu nie warto czekać. Wtedy, gdy konieczna jest szybka konsultacja, najczęściej decydujemy się na skorzystanie z wizyt prywatnych. Przykładowo, ortopeda w klinikagalena.pl to znacznie krótszy czas oczekiwania na konsultację oraz zabiegi w porównaniu do wizyty na NFZ.

Jakie usługi oferują prywatne gabinety ortopedyczne? Z jakimi kosztami należy się wówczas liczyć?

Do ortopedy coraz częściej chodzimy prywatnie

Lekarz ortopeda zajmuje się układem ruchu. Przedmiotem jego zainteresowania są mięśnie, stawy, kości oraz inne elementy, które odpowiedzialne są za poruszanie się człowieka.  Najczęściej do ortopedy należy udać się wtedy, gdy pojawiają się urazy, ale także postępujące dolegliwości, na przykład zwyrodnienia. Mogą one utrudniać chodzenie, schylanie się oraz wykonywanie inny czynności, a przy tym wywoływać dolegliwości bólowe. Osoby posiadające opłacone ubezpieczenie w Narodowym Funduszu Zdrowia mogą udać się na konsultację do ortopedy na NFZ. Niestety, główną przeszkodą jest wtedy czas oczekiwania na wizytę, która nierzadko możliwa jest dopiero po paru miesiącach. Stąd tak duże zainteresowanie prywatnymi usługami medycznymi.

Prywatna konsultacja z lekarzem ortopedą

Pierwsza wizyta u lekarza ortopedy ma charakter konsultacyjny. Podczas niej lekarz wykonuje wywiad z pacjentem oraz przeprowadza niezbędne badania. Może też przekazać pacjentowi skierowanie na ich wykonanie, na przykład na RTG narządu ruchu. Na wizytę można dostać się często w bardzo przystępnym terminie, niekiedy nawet z dnia na dzień. To powoduje, że można otrzymać wsparcie bardzo szybko, także wtedy, gdy pojawia się ból, trudności w mobilności. Najczęściej za poradę specjalistyczną u lekarza ortopedy należy zapłacić około 100-150 złotych.

Jakie zabiegi ortopedyczne można wykonać prywatnie?

W prywatnych klinikach można skorzystać również z pełnej gamy zabiegów ortopedycznych. Na nie również nie trzeba długo czekać, dlatego jest to bardzo dobry wybór dla każdej osoby, która chciałaby otrzymać pomoc jak najszybciej. Poza podstawowymi zabiegami jak zastrzyki, założenie blokady czy zmiana opatrunku, ortopeda może zaoferować dostęp do pełnej gamy innych procedur. Na miejscu można wykonać badania diagnostyczne, na przykład USG stawów czy USG bioderek u dziecka. Wybrane gabinety wyposażone są również w sprzęt do RTG, czyli do zdjęć rentgenowskich.

Przykładowe dolegliwości ortopedyczne, jakie można leczyć prywatnie:

  • palec zatrzaskujący
  • ganglion
  • cysta Bakera
  • usuwanie guzów
  • zespół cieśni nadgarstka
  • zespół rowka nerwu łokciowego
  • zapalenie zginacza panewki

Jak wybrać dobrą klinikę oferującą prywatne zabiegi ortopedyczne?

Obecnie pacjenci mają do wyboru szeroką gamę gabinetów prowadzących konsultacje i zabiegi ortopedyczne prywatnie. Aby wybrać najlepszy ośrodek, warto wcześniej sprawdzić dostępne oferty, a następnie opinie, które można znaleźć w internecie. Na tej podstawie można łatwiej trafić do specjalisty w dziedzinie ortopedii.

Recommended Articles

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 3 =