Tel

+123-456-7890

Email

[email protected]

Medycyna estetyczna rozwija się w szybkim tempie.  W ostatnich latach popularna stała się terapia osoczem bogatopłytkowym. Jest nowa forma redukcji zmarszczek na twarzy. Zabieg ten zwany jest również potocznie wampirzym liftingiem.

 

Zabieg taki może być alternatywą dla kobiet które nie chcą stosować u siebie botoksu ponieważ obawiają się efektu nadmiernie naciągniętej skóry. Terapia osoczem bogatopłytkowym ma coraz więcej zwolenników.

 

Na czym dokładnie polega zabieg?  Co to jest osocze bogatopłytkowe?

 

Osocze bogatopłytkowe jest to substancja otrzymywana z własnej krwi pacjenta. Jest to więc preparat naturalny dzięki czemu jest dużo bardziej zminimalizowane ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej bądź nietolerancji ze strony własnego organizmu. Bogate w płytki krwi których zadaniem jest regeneracja tkanek. Płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu odpowiedzialne za dzielenie, przemieszczanie oraz rozmnażanie komórek macierzystych. W osoczu bogatopłytkowym można również znaleźć   cząsteczki które odpowiadają za prawidłowy proces krzepnięcia jak również proces wytwarzania specjalnych komórek budujących pewnego rodzaju rusztowanie dla komórek skóry. 

 

Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego można w widoczny sposób zniwelować zmarszczki z okolic oczu, czoła, nosa, policzków czy ust. Zabieg można wykonywać również w obrębie dekoltu, szyi czy dłoni. Ponadto nie wszyscy wiedzą że osocze bogatopłytkowe można również wykorzystywać przy terapii leczenia łysienia.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego trwa około godziny. Przed wykonaniem wstrzykiwań od pacjenta pobierane jest kilkanaście mililitrów krwi, następnie oddzielane są erytrocyty od osocza zawierającego płytki krwi. Wykonywane jest to w specjalnej wirówce zawierającej jałowy żel. To tam właśnie zachodzi rozdział krwinek od osocza. Po odwirowaniu oraz dodaniu odczynnika specjalnego, otrzymuje się kilka mililitrów osocza bogatopłytkowego. Ten preparat następnie jest wstrzykiwany wzdłuż zmarszczki. Wstrzyknięcia osocza są zarówno głębsze jak i płytkie, tak aby objęły wszystkie warstwy skóry. 

Efektem zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest:

  • odbudowa właściwej gęstości oraz napięcia skóry, 
  • wyraźnie młodsza oraz rozświetlona cera, 
  • poprawa kolorytu skóry 
  • regeneracja
  •  prawidłowe nawilżenie skóry. 

Osocze bogatopłytkowe w Krakowie podawane jest w gabinetach medycyny estetycznej. Jeśli ktoś ma dużą wrażliwość na ból, przed zabiegiem można zastosować znieczulenie specjalnym kremem. 

 

Zalecenia po wykonaniu zabiegu

 

Bezpośrednio po wykonanym zabiegu należy unikać wyraźnie wysokich oraz niskich temperatur oraz nie należy nakładać makijażu. Powrót do zwykłych codziennych aktywności zależy od indywidualnych właściwości skóry pacjenta.  U niektórych dłużej mogą pozostać na skórze małe siniaczki u innych goją się one szybciej. Tuż po zabiegu można zaobserwować niewielki obrzęk i zaczerwienienie skóry. W przypadku podawania preparatu w głębsze warstwy skóry obrzęk może utrzymywać się do około 48 godzin.

 

Kiedy można zaobserwować pierwsze efekty zabiegu?

Pierwsze efekty zabiegu można zaobserwować po około dwóch tygodniach kiedy to widać już poprawę napięcia elastyczności oraz gęstości skóry. Lepsze efekty w uzyska się po wykonaniu 2-5 zabiegów w odstępie 3,4 tygodni. W późniejszym czasie warto raz na rok wykonać zabieg przypominający. 

Ilość zabiegów oraz odstępy między nimi są indywidualne ustalane z lekarzem. 

Recommended Articles

1 Comment

  1. Po bokach brzucha mam rozstępy, są ze mną już prawie 5 lat, niektóre dość głębokie. Jest jakiś zabieg na rynku,jakas maszyna,dzięki,której zniknelyby całkowicie? Jak to cenowo wygląda, ile serii?
    Czy wykonywala ktoras z Was i jest zadowolona?

    Jak zapatrujecie sie na skuteczność wampirzego liftingu w usuwaniu takich własnie zmian? Czy jestem w stanie zobaczyć dobre rezultaty zabiegu?

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

46 − = 45