Tel

+123-456-7890

Email

[email protected]

Trening EMS zyskał w ostatnim czasie sporo na popularności. Coraz więcej osób decyduje się nowoczesne metody treningowe, aby uzyskać lepsze i szybsze efekty w którym czasie. Na czym tak właściwie polega EMS? Jakie efekty pozwala uzyskać? Ile trwa taki trening? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Trening EMS a trening personalny

Trening EMS jest nowoczesną i niekonwencjonalną metodą treningową, przy tym jednak warto zaznaczyć, że jest to jedna z form treningu personalnego. Co to oznacza? Zawsze podczas sesji osobie ćwiczącej towarzyszy wykwalifikowany trener personalny – w trakcie treningu czuwa on nad bezpieczeństwem. Dzięki spotkaniom personalnym osoba trenująca ma szansę nauki poprawnego wzorca ruchowego, trener przez cały czas poprawia wszelkie nieprawidłowości, a także wyjaśnia istotne sprawy, takie jak na przykład jak oddychać podczas ćwiczeń. Właśnie z tego powodu każda osoba zainteresowana treningiem EMS może rozpocząć swoją przygodę z tą metodą i to bez względu na swój wiek, styl życia czy kondycję. Poziom treningu jest dostosowywany przez trenera do umiejętności i zdolności osoby trenującej.

Trening EMS – najbezpieczniejsza forma treningu

Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną zwykle na samym początku mają problem z doborem ćwiczeń oraz obciążenia. Z powodu niedoświadczenia, nie wiedzą, co będzie dla nich najbardziej odpowiednie. Wiele osób wykonuje zbyt długie sesje cardio albo ogranicza swoje ćwiczenia tylko do korzystania z maszyn stojących. Złe wybory i niewystarczająca wiedza sprawiają, że początkujący bardzo szybko zmagają się z kontuzjami i urazami. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko i nie powinno się bagatelizować bólu czy innych problemów związanych z intensywnością czy długością treningu. Źle dobrane ćwiczenia obciążają znacznie stawy, kolana czy kręgosłup. Trening EMS jest z kolei bardzo bezpieczny – na podstawie konsultacji, trener opracowuje plan, dzięki któremu każdy, bez względu na swoją kondycję i umiejętności, będzie mógł osiągnąć wymarzone efekty. Specjalista wybiera ćwiczenia w taki sposób, by wzmocniły one najsłabsze części ciała, ale dobierane są również takie ćwiczenia, które sprawdzą się znakomicie w przypadku umiejętności i możliwości osoby ćwiczącej – nie bez znaczenia są także jej preferencje. Ponadto trener czuwa nad tym, aby trening z wykorzystaniem technologii elektrostymulacji był bezpieczny dla osoby ćwiczącej. Ważna jest technika, regularność i wzrost intensywności (z czasem zmiana ćwiczeń oraz ich dynamiki).

Efekty treningu EMS

Regularny trening EMS niesie ze sobą wiele zalet. Technologia stosowana podczas takiego treningu jest wykorzystywana również w rehabilitacji – przyspiesza powrót do sprawności. Ćwiczenia EMS pozwalają w szybkim czasie wzmocnić cały aparat mięśniowy. Taki trening to idealne rozwiązanie dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia. Podczas takich ćwiczeń zostaje zaangażowany aparat mięśniowych w około 90%, ponadto stymulacja mięśni głębokich umożliwia wyrównanie dysbalansu mięśniowego w przypadku tych osób, które mają problem z dyskopatią. Trening EMS w Warszawie pozwala także pozbyć się dolegliwości bólowych. Takie ćwiczenia umożliwiają również szybką utratę zbędnych kilogramów.

Gdzie w Warszawie zapisać się na trening ems?

Osoby chcące zapisać się na trening ems w Warszawie mogę skorzystać z oferty studia InTime które specjalizuje się w tym treningu personalnym.

Recommended Articles

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 4