Tel

+123-456-7890

Email

[email protected]

Z badań wynika że aż 70% kobiet nie czuje się zadowolona z wyglądu swojego biustu zwłaszcza chodzi tutaj o jego rozmiar. Co więc można zrobić aby poprawić swoje samopoczucie poprawić wygląd biustu?

 

Każda kobieta marzy o idealnych piersiach- niezbyt dużych ale jednak również nie za małych. Wiele pań chętnie poddałaby się zabiegowi powiększenia piersi. Nie robią tylko jednak z obawy, z niewiedzy o ewentualnych konsekwencjach czy powikłaniach. 

 

Sposoby stosowane w obecnych czasach to nie wyłącznie skalpel i stół operacyjny.  Istnieje wiele różnych metod powiększania biustu. Może to być   powiększanie biustu przy pomocy tradycyjnych implantów, ale również powiększanie przy pomocy soli fizjologicznej bądź nawet własnego tłuszczu. 

 

Powiększanie piersi metodą z wykorzystaniem soli fizjologicznej

 

Metoda ta polega na wstrzykiwaniu specjalnego żelu hydrofilowego w którym jest 98% soli fizjologicznej oraz 2% poliamidu. Zadaniem poliamidu jest wiązanie soli oraz nadanie preparatowi  objętości. Medycyna estetyczna stosuje go do modelowania ciała oraz do konturowania, dlatego dobrze sprawdzi  się w formowaniu piersi. Można go również wykorzystywać do modelowania pośladków  czy ramion. Powiększając piersi  przy pomocy soli fizjologicznej nie jest konieczne znieczulenie ogólne. W tym wypadku stosuje się jedynie znieczulenie miejscowe. Żel hydrofilowy podawany jest przy pomocy cienkiej kaniuli. Minimalizuje to ryzyko śladów po zabiegu oraz urazów. Cały zabieg trwa około półtorej godziny i zaraz po jego zakończeniu można opuścić klinikę, a po około 24 godzinach można wrócić do codziennej aktywności.  Efekty można zaobserwować po upływie tygodnia od wykonanego zabiegu. Efekt utrzymuje się przez około 5 lat. Metoda ta jest świetna dla osób które mają asymetrię piersi bądź nie chcą powiększać piersi na stałe, a jedynie na pewien okres czasu.

 

Powiększanie piersi przy pomocy własnego tłuszczu

O tej metodzie powiększanie piersi można przeczytać na stronie https://www.raczkowska.pl/piersi/powiekszanie-piersi.  Oferowane jest tam m.in powiększanie piersi własnym tłuszczem. Jest to tak zwana autoaugmentacja bądź augmentacyjna mammaplastyka. Silikonowe implanty budzą u niektórych  kobiet niepewność dlatego nie każda chce się na nie zdecydować. Dlatego właśnie zabiegi powiększanie piersi z użyciem własnego tłuszczu cieszą się coraz większą popularnością. 

 

Każda jednak z metod ma swoje wady jak i zalety. Istnieje możliwość połączenia obu metod przy powiększaniu piersi 

 

Powiększanie piersi przy użyciu implantów silikonowych

 

Ten rodzaj powiększenia wykonuje się  w znieczuleniu ogólnym,  implantem wówczas jest silikonowa torebeczka zawierająca sól fizjologiczną lub żel silikonowy. Takie implanty mogą mieć różne kształty. Mogą być one okrągłe bądź mieć kształt anatomiczny czyli przypominający łzę. Od tego jaki efekt chce się osiągnąć jak również od tego jaka jest początkowa wielkość piersi zależy wybór odpowiedniego implantu.

Implanty umieszcza się podmięśniowo bądź pod gruczołem. 

 

Zarówno w przypadku powiększenia piersi metodą własnego tłuszczu bądź implantów silikonowych mogą pojawić się pewne powikłania wcześniejsze bądź późniejsze. Z pewnością warto je omówić na wizycie lekarskiej  podczas której lekarz przedstawisz zalety ale i wady każdego z tych zabiegów.  Zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem jest zabiegiem szybszym trwa około dwie godziny a po zabiegu nie pozostają żadne blizny. Ponadto zabieg   nie wymaga rekonwalescencji i drugiego dnia pacjentka może powrócić do normalnego życia codziennego, do pracy. Wybór jednak ostatecznej metody powiększenia piersi to sprawa bardzo indywidualna i decyzję należy podjąć  dobrze ją analizując,  a nie podejmować pod wpływem chwili. 

Recommended Articles

3 Comments

  1. Sama zastanawiam sie nad operacja powiększenia biustu. Mam jedynie wątpliwości czy kombinować z przeszczepianiem tluszczu, czy jednak zdecydować się na implanty piersi.
    Niestety ale domowe sposoby (branie tabletek itp) nie przyniosły u mnie rezultatów.

  2. Wkrótce mam zabieg liporzeźbienia ciała dlatego zastanawiam się też nad powiększeniem piersi tłuszczem.
    Czy któraś robiła? Polecacie? Warto? Jak wygladają po? Nie obwisną?

  3. Ciężko jest czegoś się dowiedzieć w tym temacie, sama szukam od dawna. Widziałam wiele fajnych zdjęć efektów, ale nie znalazłam żadnej kobiety która to miała i mogłaby coś opowiedzieć. Parę odpowiedziało że efekt znika. Ale z tego co wiem to zależy od kilku czynników, np jak waga Ci się będzie zmieniała to ten tłuszcz też będzie ulegał zmianie, np jak dużo schudniesz to u biust spadnie znowu. Ja mam raczej stabilną wagę i bardzo chciałabym naturalnego, nie ostentacyjnego efektu, więc bardzo chcę to zrobić.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

39 − = 29