Tel

+123-456-7890

Email

[email protected]

Zabiegi powiększania ust prowadzone w gabinetach medycyny estetycznej umożliwiają osiągnięcie bardzo dobrych efektów widocznych nawet przez ponad rok. Na czym dokładnie polega taka procedura? Zobacz wskazania i przebieg zabiegu powiększania ust!

Na czym polega zabieg powiększania ust?

Powiększanie ust jest zabiegiem, który obecnie jest bardzo popularny i decyduje się na niego wiele kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu ust.

W trakcie zabiegu dochodzi do wstrzyknięcia w usta specjalnego preparatu na bazie kwasu hialuronowego. Kwas ten jest rodzajem naturalnego polisacharydu, który występuje w skórze człowieka i innych zwierząt. Jest on odpowiedzialny za prawidłowe nawilżenie i elastyczność skóry. W medycynie estetycznej używany jest jako popularny wypełniacz, którym można usuwać zmarszczki, modelować twarz i ciało, a także powiększać usta.

Zastosowanie kwasu hialuronowego do zabiegu powiększania ust powoduje, że zabieg cechuje się wysoką skutecznością i jednocześnie bezpieczeństwem. Efekty można obserwować również od razu po jego przeprowadzeniu.

Powiększanie ust – kiedy warto je wykonać?

Zabieg jak powiększanie ust jest prowadzony głównie u tych kobiet, które chcą nadać swoim ustom pełniejszy, bardziej zmysłowy wygląd. Warto jednak zaznaczyć, że może być on również bardzo pomocny wtedy, gdy usta utraciły swój naturalny rysunek, na przykład na skutek urazów, zabiegów czy chorób.

Wśród głównych wskazań do zabiegu powiększania ust znajdują się:

  • Małe usta,
  • Usta zwiotczałe,
  • Niesymetryczne usta,
  • Postarzały wygląd ust,
  • Słabe nawilżenie ust,
  • Opadanie kącików ust.

Jak przebiega zabieg powiększania ust?

Powiększanie ust nie jest skomplikowanym i długim zabiegiem. Nie wymaga on też od klientki szczególnego przygotowania ani rekonwalescencji.

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, w ramach której omawiane są efekty, jakie ma dać powiększanie ust. Konsultację prowadzi lekarz medycyny estetycznej. Następnie można przeprowadzić zabieg, gdy nie ma ku niemu żadnych przeciwwskazań.

Zabieg polega na wprowadzeniu w usta preparatu zawierającego kwas hialuronowy. Jest on podawany w określone miejsca, w wybranej dawce, zależnie od tego, jaki efekt pragnie się uzyskać.

W trakcie zabiegu stosowane są odpowiednie znieczulenia miejscowe, podobne do tych używanych u dentysty. Dzięki temu można wyeliminować dolegliwości bólowe towarzyszące wprowadzaniu preparatu w usta.

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się dolegliwości jak obrzęk, zaczerwienienie, zasinienia, które zanikają w ciągu kilku kolejnych dni. Po tym czasie można zobaczyć efekt zabiegu powiększania ust.

Jak długo widoczne są efekty powiększania ust?

Kwas hialuronowy wprowadzony w usta pozostaje w nich przez około rok, dlatego przez ten czas można obserwować efekty zabiegu. Po tym czasie związek ten jest rozkładany, więc rezultaty zanikają. Można wtedy wykonać zabieg ponownie.

Gdzie przeprowadzić powiększanie ust?

Najlepiej zdecydować się na wykonanie zabiegu w renomowanym gabinecie albo klinice medycyny estetycznej, na przykład jak Instytut Bielenda w Krakowie.

Wybór odpowiedniego miejsca do wykonania zabiegu ma kluczowe znaczenie, ponieważ wtedy można uzyskać najlepsze efekty i mieć pewność, że procedura będzie przeprowadzona poprawnie i bez ryzyka.

Nie powinno się korzystać z zabiegów powiększania ust poza gabinetami medycyny estetycznej, gdy nie wykonuje ich lekarz medycyny estetycznej. Jest to związane z ryzykiem nieprawidłowego podania preparatu oraz skutków ubocznych, na przykład asymetrii ust, wdania się zakażenia.

 

 

 

Recommended Articles

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 21 = 26