Tel

+123-456-7890

Email

[email protected]

Jeżeli ząb zaczyna boleć tak mocno, że środki przeciwbólowe nie przynoszą dużej ulgi, w takim przypadku warto jak najszybciej udać się do stomatologa. Gdzie można uzyskać pomoc, gdy konieczne jest usunięcie bolącego zęba?

Co może powodować poważny ból zęba?

Gdy dochodzi do znacznego bólu zęba, w takim przypadku zwykle ma to związek z toczącym się w nim procesem zapalnym. Zwykle problemem jest wtedy próchnica, która zaczyna docierać do miazgi zębowej, ale również ból towarzyszy dolegliwościom jak ropnie zęba, pęknięcie zęba czy jego wybicie.

Jeśli dochodzi do takich sytuacji, konieczne jest jak najszybsze udanie się do stomatologa, ponieważ domowe metody leczenia bólu zębów nie będą w stanie pomóc. Im dłużej będzie się odkładało wizytę, tym większe ryzyko związane z rozszerzeniem się dolegliwości i pogłębieniem już odczuwanych objawów.

Czy z szybkiej pomocy stomatologicznej można skorzystać na NFZ?

Obecnie osoby, które mają opłacone ubezpieczenie zdrowotne w NFZ, mogą skorzystać z szybkiej pomocy stomatologicznej również poza standardowymi godzinami otwarcia gabinetów.

Należy wtedy sprawdzić, jaki gabinet stomatologiczny prowadzi tego typu usługi w regionie – adresy można znaleźć w internecie. Niestety, nie zawsze pomoc jest kompleksowa, na przykład stomatolog może wypisać jedynie receptę na mocniejszy lek przeciwbólowy i kazać iść do stomatologa w normalnym trybie.

Problemem staje się również dostępność takich gabinetów, ponieważ działają one głównie w większych miastach, a dojazd do nich nie zawsze jest możliwy.

Pogotowie stomatologiczne – szybka pomoc 24 godziny na dobę

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z prywatnego pogotowia stomatologicznego. Obecnie takie usługi oferuje wiele prywatnych gabinetów i klinik, które zapewniają wtedy swoim pacjentom całodobową pomoc, również w ciągu weekendów oraz dni świątecznych.

Prywatna pomoc stomatologiczna w tym przypadku jest często znacznie łatwiejsza w uzyskaniu, a także można wtedy skorzystać z pełnej palety zabiegów, na przykład jak usunięcie bolącego zęba. Dzięki temu nie trzeba czekać na kolejną wizytę, podczas której rozpocznie się leczenie.

Jak odbywa się usunięcie bolącego zęba podczas wizyty u stomatologa?

Najczęściej usunięcie bolącego zęba jest konieczne wtedy, gdy nie jest możliwe jego leczenie z wykorzystaniem innych metod, na przykład leczenia kanałowego. Taka sytuacja dotyczy głównie przypadków, gdy ząb jest już mocno zniszczony przez próchnicę, więc nie będzie można go odbudować.

Usunięcie bolącego zęba jest również prowadzone wtedy, gdy doszło do jego uszkodzenia mechanicznego, na przykład przez wybicie albo pęknięcie. Dotyczy to również przypadków, gdy uszkodzony został ząb poprzednio leczony kanałowo.

Gdy zatem pojawiają się dolegliwości bólowe zęba w ciągu weekendu, w święta lub też wieczorem lub w nocy, a czekanie na pomoc stomatologa w kolejnym dniu roboczym nie jest możliwe, warto poszukać w okolicy prywatnego pogotowia stomatologicznego i zadzwonić, by umówić się na wizytę bez czekania.

Recommended Articles

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

64 − = 60