Tel

+123-456-7890

Email

[email protected]

Bóle migrenowe głowy są poważnym problemem dla wielu osób. Można jednak im zapobiegać. Jak? Dzisiaj coraz większym zainteresowaniem cieszy się leczenie migren botoxem. Na czym dokładnie polega ta metoda leczenia? Czy działa? Oto najważniejsze informacje!

Czym jest botox?

Botox, także toksyna botulinowa czy jad kiełbasiany, jest substancją, która ma działanie neurotoksyczne. Po zetknięciu się z tkankami prowadzi do porażenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, blokując ruch mięśni. Zastosowana w kontrolowany sposób ma działanie lecznicze.

Najczęściej botox kojarzony jest z usuwaniem zmarszczek. Rzeczywiście, wtedy sprawdza się bardzo dobrze. Może być on jednak używany także w innych celach, między innymi do leczenia bólów migrenowych głowy.

Migreny to bardzo silne, często uniemożliwiające normalne funkcjonowanie bóle głowy, które wymagają zwykle stosowania specjalnych leków przeciwbólowych. Właśnie dlatego leczenie migreny botoxem cieszy się rosnącym powodzeniem, ponieważ pozwala zapobiegać tym dolegliwościom i wykazuje w tym zakresie skuteczne rezultaty.

Na czym polega leczenie migreny botoxem?

Leczenie migreny za pomocą botoxu polega na wprowadzaniu tej substancji w skórę głowy, w odpowiednio dobrane punkty, co prowadzi do pojawienia się efektu rozluźnienia mięśni głowy. W rezultacie zmniejsza się doświadczany ucisk na nerwy, które odpowiedzialne są za tworzenie się bólów migrenowych.

Właściwie dobrana dawka oraz odpowiednie wprowadzenie botoxu w skórę głowy pozwala na wyeliminowanie bólów migrenowych nawet na okres kilku miesięcy. Sam zabieg natomiast trwa zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga od pacjenta żadnych specjalnych przygotowań.

Botox na migrenę – jakie daje efekty?

Rezultaty leczenia migren za pomoc botoxu nie są widoczne od razu i zwykle trzeba zaczekać na nie od kilku do kilkunastu dni. Po tym czasie zauważane jest znaczne zmniejszenie częstotliwości oraz intensywności bólów głowy, a u niektórych pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia objawów.

Szacuje się, że leczenie migreny botoxem daje pozytywne efekty u około 80% pacjentów, przy czym najlepsze rezultaty można uzyskać wtedy, gdy przeprowadzi się serię zabiegów. Zwykle zaleca się wykonywanie ich co 3 miesiące.

Warto też wskazać, że poza działaniem przeciwbólowym botox pozwala także na wyeliminowanie zmarszczek mimicznych, dlatego odmładza on wygląd twarzy.

Czy leczenie migreny botoxem ma przeciwwskazania?

  • Stosowanie botoxu nie jest wskazane u osób jak:
  • kobiety w ciąży i karmiące dziecko piersią
  • nadwrażliwość na toksynę botulinową
  • stan zapalny, infekcja w miejscu podania leku

 

Gdzie można skorzystać z zabiegu leczenia migreny botoxem?

Aktualnie leczenie migreny botoxem jest coraz popularniejszą procedurą i obecnie można skorzystać z niej w wielu punktach na mapie całej Polski. Dostępne jest ono głównie w gabinetach medycyny estetycznej oraz w klinikach medycznych oferujących usługi w ramach medycyny estetycznej, neurologii.

Dokładna oferta klinik i gabinetów prowadzących leczenie migreny botoxem dostępna jest na ich stronach internetowych.

 

Recommended Articles

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

56 + = 64